httpv://www.youtube.com/watch?v=62STakFAYBw
1. Jan Rot – Ik hou van jou!
Oké, de still van dit youtubefilmpje had wellicht charmanter gekund, maar het gaat om de inhoud. Dit is een hartstikke lief liedje over de zin ‘Ik hou van jou’ en wat zo ontzettend waar is, is dit zinnetje:
‘Ik hou van jou is een cliché tot iemand het tegen je zegt.’
Geef het maar toe, het is waar!
2. Cees Buddingh – Eight days a week
Wat ook ontzettend lief is, is onderstaand gedichtje (en mensen met een goede muzieksmaak snappen de intertekstuele verwijzing van de titel!). Het doet me denken aan elkaar net zolang uitzwaaien totdat de ander uit beeld is (en dan toch nog even doorzwaaien voor de zekerheid).
als mijn vrouw met de bus naar de stad gaat
hoop ik altijd dat ze halte ziekenhuis instapt:
dan kan ik haar net zo lang nakijken
als wanneer ze halte vogelplein neemt
en zie ik haar bovendien nog een keer
voorbijkomen in de bus
3. J.K. Rowling – Harvard speech
De schrijfster van de Harry Potterboeken (voor het geval jullie dat nog niet wisten, schaam jeeeee), J.K. Rowling, gaf een speech op Harvard. Deze boodschap vond ik erg sterk:
”It is impossible to live without failing at something, unless you live so cautiously that you might as well not have lived at all – in which case, you fail by default.’
Want het is ook zo. Je kunt niet leven zonder fouten te maken. En het is ook niet erg. Je leert ervan. Niet alles kan in één keer lukken.
4. Iljard Leonard Pfeiffer over de liefde.
In de nrc.next van 14 februari schrijft Iljard Leonard Pfeiffer dat hij vindt dat de liefde maar afgeschaft moet worden, want liefde is een ziekte. Het kost ons bakken met geld en levert alleen maar problemen op. Niet mee eens (oké, misschien een beetje), maar wel grappig. Is weer eens anders dan het ik heb geen valentijnsdag nodig om te laten zien dat ik van je houd-clichépraat.
”Het beruchte dagdromen , dat de overheid en de private sector miljarden per jaar kost, is in hoge mate aan de liefde gecorreleerd.
5. Annie M.G. Schmidt – Simpele zielen en nog wat.
Annie M.G. Schmidt is geweldig (duh). Ik kocht een boekje van haar (Simpele zielen en nog wat) met allemaal korte stukjes erin. Ze zijn in de jaren vijftig geschreven, maar eigenlijk tijdloos, want ik vond ze nog steeds erg grappig. Eén van die stukjes gaat over ouders en wat ze projecteren op hun kindertjes. De citaten die ik eruit heb gehaald, geven de strekking wel weer:
[…]
Nee, gelukkig krijgt iedere moeder gratis bij de baby een gebloemd gordijntje geleverd, dat ze zachtjes toe kan schuiven tussen hem en de toekomst.’
Interessante quotes, die had ik uit mezelf nog niet zo gauw gevonden. En ja hoor: The Beatles! :D
Mooie quotes! Heb je overigens het boek ‘Delirium Amorum’ (o.i.d.) al gelezen? Daar wordt het plan van Pfeiffer uitgevoerd: liefde is verboden, omdat het een gevaarlijke ziekte is. Op zich wel grappig om eens tussendoor te lezen…
Mooi!
Citaten zijn tof! :) (Ik las onlangs wel ergens dat je van dagdromen juist creatiever wordt – geen idee of dat ook voor dagdromen over de liefde geldt, maar het zou me niet verbazen!)
Ik spaar ze ook. Vroeger hing ik ze op balken aan het plafond. Maar eens met Marijn overleggen of ze misschien ergens terug mogen komen
Vooral die laatste quote, prachtig. Doet me een heel klein beetje denken aan het begin van het boek Matilda, waar Roald Dahl heel venijnig schrijft over ouders die ervan overtuigd zijn hun gezamenlijk nobele eigenschappen in hun kind te hebben gestort.
Annie MG
Haha Jan Rot woonde, tot ik in september verhuisde, bij mij in de straat! Een paar huizen verder
Mooie citaten :)
Jan Rot is ook een geniale artiest en vertaler.
Dank je voor de citaten en met name die van Jan Rot.
Geweldig!
Ik hou van jou!
Idd, je hebt gelijk, geen cliché, wel awkward :P
Haha ligt eraan tegen wie je het zegt!
Tegen Laura natuurlijk, duh :P
Nouuuu, maar lieve jongen, dan is het toch niet awkward :P
Wel als je je erbij bedenkt dat ze me niet kent en ik haar nauwelijks :P -beetje een HIMYM-situatie met Robin en Ted-
Ja, maar de Robin en Ted-situatie is toch wel een stukje erger!
Wat je dan misschien ook wel mooi vindt:
Wanneer je een schip wilt gaan bouwen,
breng dan geen mensen bijeen
om timmerhout te sjouwen
of te tekenen alleen.
Voorkom dat ze taken ontvangen,
deel evenmin plannen mee.
Maar leer de mensen eerst verlangen
naar de eindeloze zee.
A. de Saint-Exupéry
Oeh, die is inderdaad erg mooi, dankje! :)
De quote van J.K. Rowling wil ik wel op een tegeltje. Zo goed en zo waar!
In dezelfde geest als die van J.K. (of in ieder geval, óók Engels!) deze van Henry David Thoreau: “How vain it is to sit down to write when you have not stood up to live.”.
Ik vond die ‘Eight Days A Week’ trouwens ook mooi!
die van JK vind ik nu wel heel toepasselijk. ik ga hem copy/pasten